TJ SOKOL KŘIVOKLÁT zcelí svůj prapor po 75 letech

06.01.2021

Po válce se nám bohužel na Křivoklát z praporu vrátila pouze jen jedna polovina. Zadní strana, která je na fotce, s motivem hradu Křivoklát a hesly rovnost, volnost, bratrství, v duchu hesla velké francouzské revoluce proklamoval Sokol své demokratické zaměření, chyběla. Někdo ji odpáral, protože jinak prapor nebyl poškozen, ale z jakých důvodů se tak stalo, se neví. V archivu máme původní návrhy praporu od prof. Valouška a tak je známo, jak vypadala zadní strana praporu. Díky Vašim darům se nám povede ji nechat po 75 letech obnovit podle dochované šablony. Všem darcům Česká obec sokolská, Sokolská župa Budečská, Tiziano Marasco, Petr Psutka & Petra Psutková, Ester, Artur, Peter a Laure Szenasy-Domy & Renata Szenasy, ShiranHosting.cz & Petr Šanda, Eva & Tomáš Bednářikovi, Gregor a Katarina Kalická velice děkujeme!!!