Půjdem spolu do Betléma

11.01.2021

TJ Sokol Křivoklát a Kino žije zahajuje program Půjdem spolu do Betléma aneb celoroční výletování pro všechny sokolíky. 

Sokolové odjakživa milovali výlety. Zásluhou Sokola se začalo zapadlé a ne příliš známé slovo "výlet" hojně užívat. Věděli jste, že "výlet" je to proto, že je to "vycházka", kterou pořádal Sokol? 

Jak všichni tušíme, takový výlet je velmi prospěšná věc. Prospívá tělesné zdatnosti v každém směru - posilujete fyzičku, vylepšujete kapacitu respiračního systému, trénujete kardiovaskulární systém, otužujete se, okysličujete mozek, napadají Vás myšlenky, na které byste zalezlí doma nepřišli... a to vše Vám zlepšuje psychiku a a rozšiřuje obzory. 

Vyjdete-li si společně s přáteli, utužujete také dobré mezilidské vztahy, a navštívíte-li zajímavá pamětihodná místa, ještě se dozvíte řadu obohacujících informací. Zažijete situace, které byste nezažili, ať už jde o útrapy a úskalí na cestách, tak šťastné náhody a milá setkání. Obohatí vás energie z různých nových míst, která objevíte...

Covidová doba nám plno činností, které jsme měli rádi, vzala nebo značně omezila. Jenže s výletováním je to přesně naopak! Máme teď na něj mnohem více času a je velmi užitečné i jako prevence proti depresím a posilování imunity. Takže pro Vás máme výzvu...vydáme se společně na výlet do Betléma! 

Sčítají se výlety všech, takže si vzájemně pomáháme a posouváme kupředu (pokud jdete ve skupině, počítají se ušlé km za celou skupinu, ne za jednotlivce). 

Od křivoklátské Sokolovny je to do Betléma pěší cestou bezmála 5022 km a ujít se to dá v kuse za 1576 a půl hodiny. Jak víme, tak žádná cesta daleká sokolíky neleká! Půjde se lépe, čím nás bude více. S kilometry nám mohou pomáhat nejen členové, ale i příznivci Sokola. 

Až tam společně dorazíme, pořádně to oslavíme - ideálně kdyby to bylo do příštích Vánoc.

Posílejte nám pozdravy ze svých výletů, stačí napsat jméno, kolik jste ušli kilometrů, odkud a kam, ale můžete se i více rozepsat... posílat tipy na zajímavá místa, sdělovat dojmy z cest, popř. dokládat fotografiemi. My budeme všechny Vaše kilometry sčítat a pravidelně referovat, kam jsme na naší pouti došli a jaké to tam je. Také budeme na facebooku zveřejňovat tipy na výlety, které mohou být inspirativní pro ostatní.

Pište na mailovou adresu: kinozije@gmail.com