Křivoklátské závody ve šplhu 2024

Sokol Křivoklát oznamuje, že pořádá Křivoklátské závody ve šplhu.

MÍSTO KONÁNÍ: Nádvoří hradu Křivoklát

TERMÍN: Sobota 18.5.24

KATEGORIE:

- I. Žákovské kategorie (mladší 15let) budou samostatně vyhlášeny při minimálním počtu tří závodníků v kategorii.

- II. Kategorie dorostenci, šplh na 4,5 m laně – rok narození 2006 a mladší

- III. Kategorie muži, šplh na 8 m laně – rok narození 1974 - 2005

- IV. Kategorie masters, šplh na 8 m laně – rok narození 1973 a starší

- V. Kategorie ženy a dorostenky, šplh na 4,5 m laně

ČASOVÝ PLÁN:

- 8:00 – 10:00 – Prezence

- 10:10 - Nastoupení závodníků a zahájení závodu

- 10:15 - 11:00 – Závod kategorií na 3 m (děti)

- 11:30 - 13:00 – Závod kategorií na 4,5 m (žáci, žákyně, dorost, ženy)

- 13:30 – 15:00 závod kategorií na 8 m (muži, masters)

- Cca 30 min po ukončení závodu vyhlášení vítězů a ukončení závodu

- Po závodech proběhne neformální setkání účastníků akce v místním sportovním areálu "U Kolečka" s možností přespání.

Časový plán je pouze orientační, pořadatel si vyhrazuje jeho změnu na základě množství přihlášených závodníků.

PRAVIDLA: Soutěží se dle platných pravidel šplhu na laně schválených VVOŠ.  https://www.svetsplhu.cz/pravidla

SYSTÉM SOUTĚŽE: Soutěž je čtyřkolová. V každém kole má závodník jeden pokus. Šplhá se na jednom laně. Pořadí startujících v závodě bude určeno dle časů uvedených v přihlášce. Výsledný čas a umístění jsou dány nejlepším výkonem ze všech kol. Závodník je klasifikován, pokud má alespoň jeden platný pokus. V případě shodnosti nejlepšího času u dvou a více závodníků rozhoduje druhý nejlepší čas. Rozhodčí může zamítnout start tomu účastníkovi, který očividně nezvládne daný pokus.

Doporučené sportovní oblečení – tričko, trenýrky, naboso. Při startu závodníků mladších 18 let v I., II. a V. kategorii je nutný písemný souhlas zákonného zástupce.

NÁMITKY: Písemně nejpozději do konce soutěžního kola, ve kterém k události došlo, vklad 100 Kč, v případě zamítnutí propadá částka ve prospěch pořadatele.

STARTOVNÉ: 100 Kč pro všechny kategorie

PŘIHLÁŠKY:

- Pomocí registračního formuláře na www.svetsplhu.cz

- Emailem: splh.krivoklat@seznam.cz

- Osobně: v místě konání soutěže

POJIŠTĚNÍ: Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí.

Závodníci startují na vlastní náklady.

CENY: Tři nejlepší v kategorii získávají diplom, ceny a medaile, každý účastník obdrží účastnický list.

DOPRAVA: Autem – bezplatné parkování u sokolovny pod Křivoklátem nebo nad Křivoklátem (placené). Vlakem – vlaková stanice vzdálená cca 10 min chůze. Autobusem – zastávka Křivoklát (5 min)

STRAVOVÁNÍ: Lehké občerstvení, jinak pořadatel nezajišťuje. Restaurace jsou vzdáleny 5 minut chůze od hradu.